Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2017, 20:53   #1
bagir
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Konin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie klima się nie wyłącza, zapala się ikonka akumulatora

Koledzy, proszę pomóżcie bo już nie mam siły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...

Moje auto to:
Mondeo mk3 2.0 tddi 2002r.
panel nawiewu to manual bez klimatronica

Zacznę od początku, najpierw miałem problem z ikonką akumulatora, po przejechaniu czasem kilku km, czasem metrów, zapalała się ikonka akumulatora (pojawiło się to jak zrobiło się cieplej).

Następnie zjarało się radio oryginalne od forda - wymieniłem na nowe jvc

Wydawałoby się, że wszystko jest OK, kontrolka przestała się zapalać ładowanie na aku sprawdzone miernikiem - wszystko w najlepszym porządku trzyma ładowanie na 14.2 V bez znaczenia czy z obciążeniem czy bez

Aż wczoraj ta jakże wredna czerwona ikonka się znowu zapaliła ... poczytałem forum, wyczyściłem kable masowe, zabrałem się nawet za naprawę panelu nawiewu bo ułamał mi się jeden zaczep no i tu jest problem !
Zmontowałem konsolę to kupy i to co się dzieje przechodzi moje wyobrażenie ... Najpierw zamiast zimnego wieje ciepłe, a ciepłego zimne .... klima jak się załączyła tak już się nie chce wyłączyć (nie ma znaczenia czy się świeci lampka od AC czy nie) kontrola wściekle czerwona od AKU jarzy się znowu po przejechaniu czasem kilka metrów ...
Mówię, wyjmę konsolę może coś źle podłączyłem ... no i sprawa się jeszcze bardziej skomplikowała ... teraz świeci mi cały czas dioda od awaryjek ... nie świeci dioda od podgrzewania szyby, nawiew działa tylko na szybę i wieje tylko ciepłym...

Co zauważyłem:
-kostka od regulacji mocy taka najbardziej kwadratowa ma lekko nadpalony styk, często działo się tak, że plastik w pokrętle się trochę topił i nie wchodził bieg MAX
-jak poruszam wtyczkami tymi długimi to czasem się zapali, czasem zgaśnie ikonka AC i obiegu wew. - klima cały czas chodzi

Wymiana panelu nawiewu czy coś innego? Zostawiłem go na noc z odpiętą klemą, żeby zresetować kompa może tam coś siedzi :/ nie wiem nie mam pomysłu już a forum przejrzałem już chyba pod każdym kątem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bagir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2017, 11:32   #2
bagir
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Konin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Re: klima się nie wyłącza, zapala się ikonka akumulatora

Update:
Rozlaczylem cała konsole , przeczyscilem wtyczki (jakiś poproch był) i eureka działa nawiew wszystkie funkcje, ale...
Cały czas mam problem z zapalająca się ikonka Aku , jak tylko włączę klimę i pochodzi przez pewien czas zapala się ikonka akumulatora .. jeździłem dzisiaj ze 20km bez panelu nawiewu co za tym idzie bez klimy i nawiewu i kontrolka nie zaświeciła się ani razu ;(
bagir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.