Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2018, 21:08   #1
piobie3612
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-04-2016
Skąd: DG
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Wyłącza się sterowanie klimatyzacji i inne

Witam.

W moim Mondeo mk4 (2008r ) tdi 2.0 od 3 lat co pewien czas (bez powtarzalności i w różnych okresach roku) występuje usterka jak niżej:

Próbowałem szukać informacji na forum lecz bez skutku.

W czasie przejeżdżania po poprzecznych nierównościach gaśnie wyświetlacz klimatyzacji (klimatyzacja raczej się wyłącza), obroty wentylatora nadmuchu powietrza włączają się na max, nie działa wtedy przycisk ford power oraz sterowanie otwieraniem szyb a podświetlenie wyświetlacza convers jest zdecydowanie mocniejsze. Czasem usterka daje znać o sobie przed uruchomieniem silnika i wtedy ford power nie działa i nie mogę uruchomić auta. Zauważyłem, że ma na to wpływ bardzo energiczne wskoczenie na fotem podczas wsiadania.

Zawsze pomaga zabujanie autem przechylając się energicznie w fotelu na boki lub przejechanie ponownie po czymś nierównym.

Czasem po ustąpieniu usterki zaraz ponownie dzieje się to co na początku, innym razem przechodzi na długo. Po przywróceniu do normalności klima resetuje się na 22 st. C i auto.

Początkowo występowało to 2-5 razy w roku. Mam wrażenie, że ostatnio się nasiliło.
3 lata temu udało mi się odszukać gdzieś w necie informację o podobno typowej usterce wiązki pod nagrzewnicą lecz teraz nic takiego nie mogę wyszukać a i pewności że to jest to nie mam. Usterka wydaje się być elekrtyczna.

Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem lub może mnie naprowadzić.
Z góry dziękuję.

piobie3612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 17:44   #2
piobie3612
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-04-2016
Skąd: DG
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyłącza się sterowanie klimatyzacji i inne

Czy nikt słyszał o takim problemie?
piobie3612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 19:11   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Wyłącza się sterowanie klimatyzacji i inne

Cytat:
Napisał piobie3612 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Usterka wydaje się być elekrtyczna.
Bo to jest usterka elektryczna. Gdzieś jest słaby styk, który czasem łączy, a czasem nie.
Cytat:
Napisał piobie3612 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
energiczne wskoczenie na fotem podczas wsiadania
To wskazuje, że prawdopodobnie jest to gdzieś pod fotelem, choć nie koniecznie. Próbuj ruszać kablami, złączami, opukiwać wnętrze auta zwłaszcza w okolicach fotela i obserwować, czy usterka się pojawia. Jeżeli znajdziesz miejsce, gdzie usterka powstaje, to będziesz musiał dokładnie pooglądać wszystkie złącza, aż znajdziesz miejsce, gdzie jest ten słaby styk. Ja miałem podobną usterkę w MK2 i okazało się, że w skrzynce bezpieczników jedno złącze było wypalone. Gdzieś na forum jest nawet zdjęcie tego złącza.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 04:49   #4
piobie3612
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-04-2016
Skąd: DG
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyłącza się sterowanie klimatyzacji i inne

Ok. Dzięki za pomysł. Być może przy fotelu choć bardziej obstawiałbym gdzieś głębiej np. w tunelu pomiędzy fotelami - ze względu na to że pomaga również zabujanie autem za reling gdy stoję nie dotykając fotela. Dziś mam trochę czasu to poszperam.
piobie3612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.