Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2005, 07:16   #1
Jupiter2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: KOŁO
Postów: 146
Domyślnie Wentylator na chlodnicy nie zalancza sie, rosnie temp...

Witam serdecznie Was.
Mam problem w moim mondeo 95r. temperatura silnika jak wskazuje wskazowka na liczniku podnosi sie i dochodzi do MAX. wentylator na chlodnicy nie zalancza sie, aby po miescie jezdzic musze miec wentylator na maxa ustawiony by zbijac temp. silinika, co to moze byc uszkodzone??
z gory dziekuje za odp.
Pozdrawiam Krzysiek

Jupiter2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2005, 20:43   #2
alchemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2004
Skąd: Świdnik
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie

przyczyn może być kilka, zacznij od sprawdzenia poziomu płynu chłodzącego i bezpiecznika od wentylatora, jeśli jest ok to sprawdź sam wentylator, odepnij przewód od czujnika załączającego wentylator i zewrzyj przewody na krótko, jeśli wentylator jest sprawny to zacznie się kręcić (oczywiście przy włączonym zapłonie), a to będzie oznaczało niesprawny czujnik załaczający wentylator.
__________________
C-MAX
alchemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2005, 21:40   #3
Jupiter2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: KOŁO
Postów: 146
Domyślnie

no wlasnie, zapomnialem dodac z pospiechu chyba ze wentylator jak zewrze na krotko dziala, kupilem nowy przekaznik R5 o ile dobrze pamietam i wsadzilem go do puszki bezpiecnzikow w silniku tam gdzie jego miejsce, a jesli chodzi o plyn, to jest lekko ponizej minimum, czy to moze byc przyczyna??
Jupiter2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2005, 23:09   #4
cikas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2005
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie

Prawdopodobnie wysiadł czujnik jeżeli wentylator chodzi na kótko najlepiej jagbyś podstawił drug.
cikas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2005, 11:03   #5
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

cikas, jak by wysiadł czujnik to by palił jak smok, przekażnik od wentylatora (ma w środku elektronike) jest sterowany z komputera, a ten dostaje sygnał z ECT, to ten pionowo wkręcony czujnik w obudowę termostatu.
Jupiter2000, a termostat wymieniłeś ??, może ci się zablokował i nie otwiera na duży obieg, poczytaj ten wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2005, 17:52   #6
Fizol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2004
Skąd: Olsztyn
Postów: 19
Domyślnie

U mnie istnieje wręcz odwrotny problem. Wentylator kręci sie non stop. Nie wiem który czujnik za to odpowiada. Na razie wyjąłem przekaźnik od załączania wentylatora, żeby mi się szybciej nagrzewał. Ale niedługo zacznie sie ciepło i będe musiał uważać.
__________________
Mondeo MKI Kombi 1.8TD '94r +Klima
Fizol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2005, 07:01   #7
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

Fizol, jak masz włączoną klime, to wiatrak kręci się zawsze ale na pierwszym biegu, wolniejsze obroty.
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2005, 20:53   #8
Fizol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2004
Skąd: Olsztyn
Postów: 19
Domyślnie

Zgadzam się z tobą waldezk. Ale to jest również przy wyłączonej klimie, rano przy -10 stopniowym mrozie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz przy wyjętym przekaźniku, gdy włacze klimę, oczywiscie też włącza mi się wentylator na 1 biegu, ale to jest normalne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MKI Kombi 1.8TD '94r +Klima
Fizol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2005, 06:21   #9
krzysiekt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2004
Skąd: Koło
Postów: 7
Domyślnie

Ja mam wielka prosbe do Was... czy moglibyscie mi podac symbol tego przekazinka ktory zalancza wentylator (nie mam klimy) bo ja go poprostu nie mam tam, on powinien byc w gniezdzie R5 prawda?? mozecie mi podac symbol jego i ile to kosztuje? bo czujnik mam dobry przy silniku, jak na krotko zmostuje to wentylator chodzi, wiec napewno ten przekaznik i on pewnie jest z jakims ukladem ?!
krzysiekt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2005, 06:36   #10
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

krzysiekt, jak będe szedł po śniadanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to rzuce okiem, ale jak powiesz w sklepie że chcesz przekaźnik wentylatora chłodnicy do mondeo to powinni wiedzieć, zresztą mają katalogi.
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.