Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2008, 14:01   #1
maly13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2007
Skąd: wielkopolska
Postów: 16
Domyślnie [MK1] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

mam taki problem mondeo wczesniej zanim przestal odpalac mial problem z obrotami niskimi zdazalo mu sie ze zgasl z odpalaniem nie bylo najmniejszego problemu i tak jak by nie mial mocy dzisiaj rano odpalil na 3sekundy zgasl i nie idzie go odpalic poza tym przy odpalaniu najpierw myslalem ze rozrusznik bo slychac jak by zebatka nie dobijala slychac takie tarcie ale paski sie kreca wiec rozrusznik jest ok co moze byc
dodam
kompresja zmierzona na wszystkich cylindrach jest ok 4 czyli lipa ale pytanie czemu na wszystkich jednoczesnie tak spadla (na wszystkich prawie identyczna rozbierznosc 0,3) zastanawiam sie czy naprawiac ten silnik czy kupic drugi moze trzeba sie dobrac do lancuszka rozrzadu nie mam pojecia czy przestawil sie rozrzad czy zawory padly
:573:

maly13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2008, 19:40   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

A jak zuzycie oleju ? bral cos ? masz LPG ? Co do zakupu drugiego silnika, zobacz najpierw czy sie da naprawic, bo jezeli pierscienie masz OK to moze warto go zrobic (zalezy jakie beda koszta). Jak kupisz drugi nie masz zadnej gwarancji co bierzesz, mozesz trafic super a mozesz trafic szrot, ktory po 3 miesiacach bedzie do remontu.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2008, 21:41   #3
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

Na temat "słabego" odpalania V-ek chciałem założyć podobny temat ponieważ zauważyłem (niejednokrotnie), że jeżeli poziom oleju spadnie do minimum (tak mniej więcej) to właśnie wtedy występują problemy z odpaleniem auta, Kontrolka niczego nie sygnalizuje, nie wiem jakie to ma znaczenie, ale dolewka oleju pomagała.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2008, 21:43   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

Kefir, musze powiedziec ze ja tego nie zauwazylem, a poziom oleju spada mi regularnie do minimum lub ponizej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak jest malo oleju to przy odpalaniu slychac tylko zawory.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2008, 22:00   #5
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

zauważyłem ostatnio u siebie dosyć spore zużycie oleju i nie mam zielonego pojęcia czym jest ono spowodowane. Przy pompie wspomagania widać co prawda jakiś wyciek oleju (tylko nie wiem czemu przy pompie), ale nie wiem do końca czy to jest powód, może przerzucenie się na ostrzejszą jazdę? Przy pierwszych problemach z odpaleniem, dałem auto pod komputer i nic. Zajrzałem do oleju a tu poniżej minimum, po dolewce i powiedzmy trzykrotnym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Przy kolejnych problemach z odpaleniem od razu zajrzałem do oleju i to samo - po dolewce litra oleju pali bez zarzutu. Czary? Może i tak tylko nie wiem czemu tak bierze olej? Nie dymi, w płynie chłodniczym nic nie widać, tylko ten niby nieduży wyciek przy pompie.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2008, 23:05   #6
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,209
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

Cytat:
Napisał maly13
mam taki problem mondeo wczesniej zanim przestal odpalac mial problem z obrotami niskimi zdazalo mu sie ze zgasl z odpalaniem nie bylo najmniejszego problemu i tak jak by nie mial mocy dzisiaj rano odpalil na 3sekundy zgasl i nie idzie go odpalic poza tym przy odpalaniu najpierw myslalem ze rozrusznik bo slychac jak by zebatka nie dobijala slychac takie tarcie ale paski sie kreca wiec rozrusznik jest ok co moze byc
dodam
kompresja zmierzona na wszystkich cylindrach jest ok 4 czyli lipa ale pytanie czemu na wszystkich jednoczesnie tak spadla (na wszystkich prawie identyczna rozbierznosc 0,3) zastanawiam sie czy naprawiac ten silnik czy kupic drugi moze trzeba sie dobrac do lancuszka rozrzadu nie mam pojecia czy przestawil sie rozrzad czy zawory padly
:573:
Do sprawdzenia poziom oleju i standardowo uszczelka pod głowicą pewnie wydmuchana
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2008, 23:13   #7
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

Cytat:
Napisał Kefir
tylko ten niby nieduży wyciek przy pompie.
To wyciek z pompy wspomagania. Co do znikania oleju sprawdz czy nie masz nieszczelnosci na oslonie od lancuchow rozrzadu, u mnie tam jest nieszczelny i olej wyciekajacy skapuje prosto na rure wydechowa i sie na niej spala, dlatego nie widac wycieku na kostce brukowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2008, 08:25   #8
maly13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2007
Skąd: wielkopolska
Postów: 16
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

dodam ze samochod nie ma lpg odnosnie brania oleju to bylo to ok 2x po ok 0,5 litra miedzy wymianami ale dziwi mnie ze obecnie kompresja na wszystkich cylindrach jest ok 4
maly13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2008, 13:56   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

maly13, a jakie masz swiece wkrecone ?? Motorcrafty czy jakies wynalazki. Bo jak wynalazki to zdarza sie ze wypala dziure w tloku. A moze poprostu uszczelka pod glowica siadla, ale znowu az dwie naraz i na wszystkich cylindrach :fcp15 Dziwna sprawa. W razie czego pozostaje Ci zdjecie glowicy i obejrzenie co sie stalo. Poza tym obejrzyj rozrusznik, bo moze za slabo kreci i dlatego nie masz kompresji.

P.S. A jak dlugo masz ten samochod ?? Moze ktos przed sprzedaza wlal jakiegos specyfiku usprawniajacego sprezanie zeby go tylko opchnac.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2008, 09:01   #10
maly13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2007
Skąd: wielkopolska
Postów: 16
Domyślnie Re: [MKI] V6 24V 2,5 automat silnik nie chce odpalic

prawie dwa lata i do tej pory nie moglem narzekac a ma ktos moze ksiazke z seri sam naprawiam gdzie byl by ten silnik mam dwa skany odnosnie mondeo ale jak chodzi o V6 to nie ma tam zbyt wiele
maly13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.