Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2008, 17:44   #1
jaropat
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 08-06-2008
Skąd: Trzcianka
Model: mondeo Mk2
Silnik: 1,8 tdi
Rocznik: 1996
Postów: 21
Domyślnie Tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem co i jak ?

Witam wiem że ten problem był już poruszany, ale tak naprawdę to nikt tak do końca nie napisał jednoznacznie jakie zamki w jakich modelach , rocznikach były stosowane i jak sobie radzić z usterkami w nich występującymi. Jak wyczytałem to wielu jest takich jak ja tzn denerwujących się na otwieranie bagażnika z kluczyka.
Pozdrawiam i liczę na owocne odpowiedzi i dyskusje


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-09-2014 o 12:53
jaropat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2008, 10:14   #2
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Re: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

z tego co sie orientuje to w ostatnich rocznikach mk2 było otwieranie klapy z kluczyka a wcześniej jak masz centralny z pilotem to jak masz otwarte drzwi samochodu to musisz z tył nacisnać zamek i bagażnik sie otworzy... Ja jak kupiłem swojego to myślałem że klape tylko można otworzyć przekrecejąc kluczykiem ale wyczytałem że te zamki z tył czesto sie zapiekają... mój był tak zapieczony że młotkiem waliłem żeby go wcisnąć (oczywiście po wyjęciu) troche WD 40 i teraz chodzi jak nowy
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2008, 10:15   #3
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Re: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

A.... zapomniałem dodać że otwieranie klapy z pilota tylko w modelach z trzema przyciskami na pilocie :fcp1
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2008, 22:08   #4
jaropat
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 08-06-2008
Skąd: Trzcianka
Model: mondeo Mk2
Silnik: 1,8 tdi
Rocznik: 1996
Postów: 21
Domyślnie Re: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

Witam,
Dzięki za podpowiedzi ja co prawda zamek w tylnej klapie potraktowałem już WD-40 ale bez wyciągania go i dalej nie idzie go za j. ch. wcisnąć .
Zastanawia mnie jedno, a mianowicie dlaczego przy otwieraniu bagażnika (auto otwarte) słychać jakby pracował siłownik centralnego zamka nie wiem po co skoro otwieram kluczykiem.
Czekam na sugestie i pozdrawiam
jaropat
jaropat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2008, 16:31   #5
CafeDelTom27
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-06-2008
Skąd: Piła / Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Re: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

Mam centralny zamek.Ja tez mam problem z zamkiem bagaznika od kombii.Musze kilka lub kilkanascie razy wkladac klucz i przekrecac az sie otworzy.Oczywiscie zdarzaja sie sytuacje ze za pierwszym razem sie otwieraja ale to baaaaaaardzo rzadko.
CafeDelTom27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2008, 21:57   #6
jaropat
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 08-06-2008
Skąd: Trzcianka
Model: mondeo Mk2
Silnik: 1,8 tdi
Rocznik: 1996
Postów: 21
Domyślnie Re: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

Witam,
Na pewno wśród tak wielu użytkowników naszych wspaniałych kombiaczy znajduje się ekspert który wie w jakie zamki uzbrajano tylne klapy, a taka specyfikacja podpowiedziała by niektórym z nas czego możemy szukać i co sprawdzać ewentualnie naprawić.
Pozdrawiam
jaropat
jaropat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2008, 22:47   #7
fidafi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: k/Gliwic
Model: mondeo mk2
Silnik: 1,8
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Re: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

Miałem podobny problem tzn. bagażnik mogłem otworzyc tylko kluczykiem, zamka nawet na milimetr nie mogłem wcisnąć.
Postanowiłem to sprawdzić.

Wymontowałem platikową część karoserii mieszczącą sie pomiędzy tylnym prawym światłem a zderzakiem (należy odkręcić dwie nakrętki od wewnątrz bagażnika). Nastepnie odkręciłem obudowę bebenka zamka od karoserii, rozdzieliłem ją tym samym od białego, paltikowego cięgna otwierającego poprzez linkę mechanizm zamka. Do cięgna podpięte były przewody, domyśliłem się, że to od centralnego zamka. Samo cięgno można wciskać - włącza sie wtedy mikroprzełącznik.

Pogrzebałem dalej i znalazłem po lewej stronie zamka bagażnika, mechanizm "automatycznego" otwierania. Wymontowałem, rozebrałem, poruszałem nim trochę, złożyłem i podłączyłem z powrotem przewody. Wcisnąłem białe ciegno i mechanizm zadziałał. Umieściłem go na swoim miejscu co sprawiło mi nie lada problem (trudny dostęp).

Wróciłem do samego bębenka. Nalałem WD-40 i nic. Był przytwierdzony do obudowy (biały plastik i dwie małe śrubki). Odkreciłem to mocowanie. Bebenek zaczął sie wysuwac z obudowy. Popryskałem WD-40 i tak zostawiłem (bez tego plastiku).

Poskrecałem wszystko dodając dystanse (po dwie małe nakrętki) pomiędzy obudowę bebenka a białe cięgno (bez dystansów cięgno było po zamontowaniu wszystkiego cały czas wciśniete). Bebenek jest pół centymetra głębiej w karoserii niż był ale otwieram już bagażnik także bez kluczyka wciskając poprostu bebenek. :fcp26

Przepraszam za niefachowe słownictwo ale nie jestem ekspertem w mechanicznych sprawach...

Karoseria Liftback (Hatchback), kluczyk z dwoma przyciskami...
fidafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2014, 20:31   #8
lsuty
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Włocławek
Model: MOndeo MKII
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

Witam,
Przepraszam, że odświeżam, ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania mojego problemu.
A mianowice:
Mam Mondeo MKII 1997 Hatchback z kluczykiem bez przycisków. Strasznie irytuje mnie, że żeby dostać się do bagażnika za każdym razem trzeba gasić silnik, lecieć z kluczykiem do tyłu i nim otwierać. Często jeżdżę z ludźmi, którzy wysiadają w różnych miejscach i za każdym razem to samo... Zamek od bagażnika otwiera się tylko i wyłącznie po przekręceniu kluczykiem. a co dla mnie jeszcze dziwne, da się go bez problemu wcisnąć więc zapieczony nie jest. da się coś z tym zrobić?
Pozdrawiam !
lsuty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 05:24   #9
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,202
Domyślnie Odp: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

Cytat:
Napisał lsuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
da się coś z tym zrobić?
Ja dorobiłem otwieranie z kabiny przyciskiem bo też mnie irytowało bieganie z kluczykiem.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 22:02   #10
gacznik
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta/Fiesta/Mondeo
Silnik: 1,3HCS/1,6KENT/2,0ZETEC
Rocznik: '94/'83/'98
Postów: 11
Domyślnie Odp: mondeo mk2 tylna klapa bagażnika - otwieranie kluczykiem

Cytat:
Napisał lsuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamek od bagażnika otwiera się tylko i wyłącznie po przekręceniu kluczykiem. a co dla mnie jeszcze dziwne, da się go bez problemu wcisnąć więc zapieczony nie jest.
Skoro wkładkę da się wcisnąć to już coś. Sprawdź czy po zgaszeniu auta / wyjęciu kluczyka ze stacyjki po wciśnięciu wkładki bagażnik się nie otworzy. W mk2 bagażnik da się otworzyć tylko przy wyłączonym zapłonie - takie zabezpieczenie przed otwarciem przez kogoś np na skrzyżowaniu
Wyjątkiem jest włączona w centralce zamka/alarmu funkcja "taxi mode" - wtedy bagażnik da się otworzyć zawsze.

Podsumowując. Bagażnik w KAŻDYM mk2 da się otwierać na 2 lub 3 sposoby:
1. Przekręcenie kluczyka - cięgno (kombi) lub linka (sedan i LB) zwalnia zamek
2. Wciśnięcie wkładki - za wkładką są mikro styki, po wciśnięciu uruchamia się siłownik i on cięgnem zwalnia zamek
3. Wciśnięcie przycisku na kluczyku typu "jajko" - jak wyżej tylko impuls do siłownika leci z centralki za schowkiem.
Opcja nr 3 jest "dostępna" w każdym mk2 z centralką ze sterowaniem radiowym. (wczesne mk2 miały piloty na podczerwień i odbiorniki w przednich klamkach.

Zamki w sedanie i LB są identyczne, kombi ma inny mechanizm, ale siłowniki są takie same we wszystkich trzech wersjach.
gacznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.