Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2008, 09:39   #1
Oligo
ford::average
 
Avatar Oligo
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 16-03-2005
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 106
Domyślnie [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Witam

Przedmiotem tematu jest zamiana klimatyzacji automatycznej sprzed fl :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na taką, czyli klimatyzację automatyczną po fl:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

*** info dla tych co mają manualną klimatyzację tu mają linka gdzie jest wyraźnie opisane co trzeba mieć i jak przerobić klimatyzację manualną na klimatronika sprzed fl, z resztą to było wielokrotnie poruszane na forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Uznaję za początek tematu etap kiedy każdy ma już klimatyzację automatyczną wraz z podpiętymi czujnikami (nasłonecznienia, temp) choć jest to nie konieczne aby uruchomić panel, nie będzie wtedy działała poprawnie opcja Auto.

Prace zaczynamy od ściągnięcia panelu przedniego. Panel jest trzymany przez 6 śrub. Pierwsze dwie są pod kierunkiem awaryjnym oraz grzaniem szyb (podważamy śrubokrętem), dwie kolejne na dole panelu aby się tam dostać ściągamy mieszek wraz z plastikiem wokół dźwigni zmiany biegów, ostatnie dwie możemy wykręcić po wyjęciu radia. Po wykręceniu śrub delikatnie odpinamy przyciski wszystkie w panelu zapisując sobie gdzie co jest.

Jak wiadomo interesują nas głównie dwie wtyczki od klimatyzacji (biała i czarna) tam głównie pomieszamy sobie dobrze pinami według schematu poniżej. Jeśli ktoś będzie kupować panel to należy się zaopatrzyć w panel który przedstawia temperaturę w stopniach a nie kreseczki!!!! Tylko do tego ze stopniami schemat został sprawdzony!!! Mi po podłączeniu tego z "kreseczkami" nie działały pewnie fukcję (sterowanie nawiewem-kierunkiem). Nie jest też tajemnicą że w panelach po fl jest inne podłączenie przycisków (grzanie szyb i awaryjne). Proponował bym zakupić wraz z panelem wtyczki od klimatronika jeśli ktoś ma taką możliwość, przydadzą się np do podpięcia grzania szyb i awaryjnych.

Tu jest schemat według którego należy zamienić piny na wtyczkach, otworzyć go należy w MS Office ma 2 strony i podpisy pod tabelkami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do awaryjnych świateł i diody od poduszki.
Ci użytkownicy co mają funkcję - bieg wsteczny = działa wycieraczka, tym będą działały awaryjne poprawnie tzn.raz nacisnąć działa, drugi wyłącza się. Inni będą musieli trzymać przycisk żeby awaryjne działały. Co do podłączenia grzania szyb to wkleję tu później dokładny schemat bo teraz nie mam dostępy do programu ze schematami. Tu uwaga co do światełka poduszek, musi on być podpięty bo inaczej świeci ciągle na liczniku, ja włożyłem przycisk po deskę i ta sobie leży, połączenie kabli nie daje rezultatu (próbowałem).

ja poradziłem sobie poprzez wpięcie pinów od klimatronika tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Warto także powiedzieć że jak podepniemy wszytko i założymy nową konsolę to pojawi nam się luka między panelem a mieszkiem od biegów, ja tę lukę wyciąłem z poprzedniego panelu, nie wygląda to oryginalnie lecz jest to dobre rozwiązanie tymczasowe.

Jak coś jest nie jasne proszę pisać, postaram się pomóc.

Oligo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 19:53   #2
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Fajnie, tylko opis przeróbki klimy jest po angielsku.
Na tym forum jest mój opis jak to zrobić i moim zdaniem prościej.

Wyślij fotki jak poradziłeś sobie z tą konsolą środkową.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 20:19   #3
Oligo
ford::average
 
Avatar Oligo
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 16-03-2005
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 106
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Co do opisu po angielsku to pomogę jak będę umiał
Ja niestety zostałem zmuszony zostać na razie przy klimatroniku sprzed fl, bowiem radio Sony mp3
dla którego głównie ta zamiana była planowana nie działa poprawnie tzn. włącza się tylko w opcji "one hour"
czyli na godzinę, nie włącza się po zapłonie oraz nie ma podświetlenia przy włączonych światłach natomiast normalnie po włączeniu "na godzinę" świeci i gra.

poradziłem sobie tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do opisu zmiany klimy manualnej na automat, to tobie wielkie dzięki bo od tego sam zaczynałem (dzięki)
ten opis po angielsku to tak w woli przypomnienia. Poza tym na tej stronie jest niezła porcja informacji na temat mondeo itd.
Oligo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 20:44   #4
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Za Twoje problemy z radiem odpowiadają dwa kable: niebiesko/czerwony za podświetlanie guzików przy włączonych światłach, a drugi to sprawdzę jutro bo ciężki dzień miałem,
pozdro
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 21:53   #5
Oligo
ford::average
 
Avatar Oligo
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 16-03-2005
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 106
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Nie napisałem gapa ze mnie. Na kablu od aku jest 12V, na zapłonie też jest 12V jak włączony jest, na oświetleniu też jest 12 V jak włączone mimo to radio nie włącza się z zapłonem i nie podświetla jak włączę światła. Pomierzyłem miernikiem bo pomyślałem że coś jest nie tak z kabelkami ale kable są ok. Próbowałem różnych konfiguracji i efekt ten sam. Radio tylko włącza się w opcji "one hour"

Oddałem je koledze jest elektr. samochodowym do tego bawi się CB (budowa itd.) może uda mu się coś ustalić
Oligo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 22:01   #6
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

A może to radio wymaga "wprowadzenia go do kompa" kiedyś kumpel założył sobie nowsze radio do seata i miał podobne problemy. Co się okazało serwis wprogramował mu radio w kompie auta i działało ok.
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 06:30   #7
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Cytat:
Napisał Oligo

poradziłem sobie tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz wkleić zdjęcie lepszej jakości ?
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 07:57   #8
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Cytat:
A może to radio wymaga "wprowadzenia go do kompa"
Szczerze wątpię żeby coś takiego miało mieć miejsce.
Myślę że to kwestia kabli. Ostatnio podłączałem do mondka radio (a w aucie wymieniałem całą wiązkę, była z denso) i musiałem się troszku nakombinować bo taki sam był efekt (1 Hour Mode)

Oligo jak masz czas i chęci to podjedź do mnie to zadziałamy
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 16:54   #9
Oligo
ford::average
 
Avatar Oligo
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 16-03-2005
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 106
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Dziękuje za zaproszenie CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oddałem radio do tego fachowca, dam mu na spokojnie tydzień czasu na sprawdzenie. Jeśli on nic nie wymyśli wtedy zrobię
sobie do ciebie wycieczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko wcześniej dam ci znać jak i co, będę musiał także zrobić podmianę na po fl.

A co do tych zdjęć to spakowałem je:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

są to zdjęcia z czasu jak walczyłem z klimatyzacją, dodatkowo jest parę fotek panelu, radia, przełączników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na zdjęciu konsoli widać mój błąd w cięciu konsoli i ten docinany kawałek nie przylega tak jak bym sobie tego życzył, ale znalazłem na to sposób (uchwyt pod konsolą dołożę i przykręcę go), konsola którą zakupiłem nie jest do sony mp3 więc też
podlegała przeróbkom i radio nie leży tak jak oryginalnie lecz też jest to do zwalczenia, jak pisałem teraz jest problem z radiem więc na tym się skupiłem

Co do radia to mnie olśniło teraz:
ono ma wejście szyny CAN, wyczytałem ze stronki o audio że to właśnie decyduje o włączeniu radia po zapłonie
a nie sam plus który tam się pojawia, tylko czemu nie świeci jak włączę światła?? tu mi coś nie gra. Natomiast po przyciśnięciu przycisku świeci i działa.
Oligo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 19:48   #10
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: [MK3] Panel klimatyzacji sprzed fl na po fl - zamiana

Wpadnij do mnie, coś poradzimy, tylko nie wiem kiedy bo potomek ma mi się urodzić za 16 dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.