Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2008, 19:21   #1
juchol2
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008 LIFT
Postów: 17
Domyślnie Bicie w kierownicy przy 140 km/h

Witam wszystkim mam pytanie mam Focusa I i zalozylem niedawno koła zimowe z stalowymi felgami,.Wywazyłem koła juz dwa razy i mam lekkie drgania w kierownicy przy 140 i wiecej a przy alumach niebyło takich obiaw.Pomozcie co moze byc.PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juchol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 19:40   #2
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Bicie w kierownicy przy 140 km/h

opony, zle zalozone wywazone kola. krzywe felgi, cos z zawiechem(chociaz w to watpie)

Opony dobrze byly przchowywane?
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 19:43   #3
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: Bicie w kierownicy przy 140 km/h

może jakiś guz na oponie przedniej?? tak kiedyś miałem. A może miałeś przebitą oponę i jakiś wulkanizator źle ją zakołkował. można to sprawdzić ale niestety najlepiej u wulkanizatora. I nie jedź do największego salonu oponiarskiego w województwie, bo g..o Ci powiedzą, jedź do jakiejś małej wulkanizacji, w której Pan Kazio - właściciel jest jedynym pracownikiem i pracuje "w gumach" już 200 lat. Sprawdzi ci wszystkie koła i skasuje z 10 zł
pzdr
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 23:00   #4
szurmen
ford::average
 
Avatar szurmen
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Tarnów, Wieliczka
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 127
Domyślnie Re: Bicie w kierownicy przy 140 km/h

wydaje mi się, że gdyby któraś opona miała guza, to czuć by było już przy niższych prędkościach... Raczej obstawiałbym felgę. Spróbuj przerzucić koła przednie na tylną oś, a tylne dać na przód.
A najlepiej - jak radził kolega RAKOO - jedź do Pana Kazia... Tylko innego, niż Ci zakładał opony...
__________________
Kobieta za kierownicą jest jak gwiazdka na niebie... Ty ją widzisz, ale ona ciebie nie.
szurmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 11:58   #5
bodar
ford::beginner
 
Avatar bodar
 
Zarejestrowany: 03-09-2008
Skąd: Mazowieckie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Re: Bicie w kierownicy przy 140 km/h

A nie wjechałeś przypadkiem w jakieś większe błoto. Ja miałem podobnie, nie mogłem utrzymać w ręku kierownicy ale powyżej 120. Do 120 nie działo się zupełnie nic. Zajechałem do pierwszej lepszej wulkanizacji ( bo byłem na wakacjach ) i okazało się, że na feldze od wewnętrznej strony przykleiło się parę grud błota- to tak jakby ktoś przyczepił ciężarki odważników nie w tym miejscu co trzeba. Wystarczyło dobrze umyć felgi od środka i jak ręką odjął.
bodar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 15:06   #6
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Re: Bicie w kierownicy przy 140 km/h

na pewno wczesniej tego objawu nie miales? MK1 byly znane ze zuzywanie wewnetrznych przegobow polosi. Objawem sa drgania na kierownicy ale tez na karoserii, wystepujace przy roznych predkosciach auta (np. przy 40 czy przy 120km/h).

Niestety wewnetrznych przegubow nie da sie kupic samych. trzeba cala polos z dwoma przegubami (nowa ok 1500zl). Ew mozna repasowac przegub (koszt ok 200zl)


Witam wszystkich to moj pierwszy post tutaj.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.