Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2010, 22:21   #1
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Unhappy Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Witam ok. 1,5 roku temu kupiłem forda mondeo ghia mkIII 2001 Duratec He w benzynie.
I od pół roku co nocy wyciągam jedną klemę żeby nie pobierał prądu ( po 4 godzinach nie odpalę go). Od kupna tego samochodu co dziennie odłączam akumulator. nie wiem co jest grane. Każdy bezpiecznik wyciągałem i patrzałem czy jest iskra na klemie gdy stykam akumulatora lecz nic nie znalazłem. Mam parę Pytań Gdzie mogę znaleźć schemat elektryki w tym mondeo? Czy ktokolwiek miał taki problem ze swoim samochodem? I czy gdzieś indziej niż koło komputera są bezpieczniki? Co jest źle? Z góry dzięki za pomoc

Paweł

koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 08:59   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,102
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

W Mondeo są dwie skrzynki bezpieczników, jedna w komorze silnika, koło akumulatora, a druga w kabinie, nad lewym butem kierowcy. Sprawdzanie, przez dotykanie klemą do zacisku akumulatora jest za mało dokładne, należy użyć miliamperomierz. Najprostszy miernik można kupić już za kilkanaście złotych, a na pewno czasem się przyda.

Można powiedzieć, miernik - kilkanaście złotych, satysfakcja z własnoręcznie dokonanej naprawy – bezcenna.

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 04-01-2010 o 09:01
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 12:13   #3
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Napisałeś, że po 4 godzinach od zgaszenia już nie możesz uruchomić silnika.
Wg mnie nieprawdopodobne jest, aby prąd nawet rzędu 0,5 A spowodował tak szybkie rozładowanie.
Wg mnie masz walnięty akumulator, zapewne jedna z cel siadła.
Jeszcze jedno: sprawdzałeś napięcie w instalacji jakie jest podczas pracy silnika?
karloss jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 13:39   #4
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można powiedzieć, miernik
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko kup taki żeby amperomierz miał z minimum 10 A. Bo jeżeli już po 4 godz siedzi Ci akumulator to masz pobór prądu rzędu 5-6 Amperów.
I kogoś do pomocy i po kolei wyciąganie bezpieczników i przekaźników. Oczywiście na wyłączonym zapłonie.
Najczęściej za znaczne pobory prądu przy wyłączonym zapłonie odpowiedzialne są:
- źle podłączone radio lub uszkodzone (najczęściej nieoryginalne)
- źle zamontowany dodatkowy wzmacniacz audio
- przebicie na rozruszniku lub alternatorze albo przetarcie/przygniecenie na przewodach idących do nich
- przetarcie lub przygniecenie do czegoś czerwonego przewodu idącego do skrzynki z bezpiecznikami w komorze silnika lub idącego z tej skrzynki do skrzynki pod konsolą. Ale mała szansa bo one są dobrze izolowane.
ewentualnie mógł zawisnąć któryś przekaźnik
ostatecznie padnięty moduł GEM lub główny sterownik samochodu silnika ECU/PCM (nie sugerować się tymi ostatnimi nazwami ECU/PCM celowo zamieszałem).


Daj znać co i jak.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 17:57   #5
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Question Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Mondeo są dwie skrzynki bezpieczników, jedna w komorze silnika, koło akumulatora, a druga w kabinie, nad lewym butem kierowcy. Sprawdzanie, przez dotykanie klemą do zacisku akumulatora jest za mało dokładne, należy użyć miliamperomierz. Najprostszy miernik można kupić już za kilkanaście złotych, a na pewno czasem się przyda.

Można powiedzieć, miernik - kilkanaście złotych, satysfakcja z własnoręcznie dokonanej naprawy – bezcenna.
Mam miernik ale dokładnie nie wiem jak go ustawić i pod jakie gniazdo w mierniku podłączyć kable (+) Dotykanie klemą do zacisku dość mocno iskrzy cały czas
koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 18:01   #6
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Unhappy Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałeś, że po 4 godzinach od zgaszenia już nie możesz uruchomić silnika.
Wg mnie nieprawdopodobne jest, aby prąd nawet rzędu 0,5 A spowodował tak szybkie rozładowanie.
Wg mnie masz walnięty akumulator, zapewne jedna z cel siadła.
Jeszcze jedno: sprawdzałeś napięcie w instalacji jakie jest podczas pracy silnika?
Akumulator był wymieniony po zakupie auta ponieważ rozładowywało akumulator i nadal było to samo na nowym.
Napięcie jest 13,9 V. do 14 V. Na Światłach 13,6 V.
koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 18:17   #7
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał karex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko kup taki żeby amperomierz miał z minimum 10 A. Bo jeżeli już po 4 godz siedzi Ci akumulator to masz pobór prądu rzędu 5-6 Amperów.
I kogoś do pomocy i po kolei wyciąganie bezpieczników i przekaźników. Oczywiście na wyłączonym zapłonie.
Najczęściej za znaczne pobory prądu przy wyłączonym zapłonie odpowiedzialne są:
- źle podłączone radio lub uszkodzone (najczęściej nieoryginalne)
- źle zamontowany dodatkowy wzmacniacz audio
- przebicie na rozruszniku lub alternatorze albo przetarcie/przygniecenie na przewodach idących do nich
- przetarcie lub przygniecenie do czegoś czerwonego przewodu idącego do skrzynki z bezpiecznikami w komorze silnika lub idącego z tej skrzynki do skrzynki pod konsolą. Ale mała szansa bo one są dobrze izolowane.
ewentualnie mógł zawisnąć któryś przekaźnik
ostatecznie padnięty moduł GEM lub główny sterownik samochodu silnika ECU/PCM (nie sugerować się tymi ostatnimi nazwami ECU/PCM celowo zamieszałem).


Daj znać co i jak.
Radio jest oryginalne i było wypięte i sprawdzone napięcie i nic zmiany.

Samochód jest niemodyfikowany nie ma wzmacniacza.

Alternator i rozrusznik odpada zostały odłączone i nic zmiany.

Przewody sprawdziłem nie są przetarte ani przygniecione.

I teraz pytania.

Co to jest moduł GEM?

Główny sterownik czy chodzi Ci o komputer?

Dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 20:09   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,102
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał koproselek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam miernik ale dokładnie nie wiem jak go ustawić i pod jakie gniazdo w mierniku podłączyć kable (+) Dotykanie klemą do zacisku dość mocno iskrzy cały czas
Skoro masz miernik, to już połowa sukcesu, pytanie tylko, jaki to miernik. Jeżeli jest cyfrowy, to podłączenie biegunów nie ma znaczenia, najwyżej pokaże minus i to wszystko. Jeżeli miernik jest wskazówkowy, to zdejmujesz ujemną klemę z zacisku akumulatora i podłączasz ujemny biegun miernika do zacisku akumulatora, a dodatni do klemy. Nawet jak byś podłączył odwrotnie, to też nic się nie powinno stać, tylko wskazówka wychyli się w przeciwną stronę, wtedy po prostu zmieniasz bieguny i jest ok. Pomiary przeprowadzasz na najwyższym zakresie amperomierza (A) i zależnie od tego, jakie jest wskazanie, zmniejszasz zakres, tak, by wskazówka była wychylona około połowy skali. Teraz możesz odczytać, jaki prąd pobiera instalacja. Jak już będziesz wiedział, jaki to prąd, to wyciągaj poszczególne bezpieczniki i obserwuj wskazania miernika. Jeżeli po wyciągnięciu kolejnego bezpiecznika wskazanie się zmniejszy, to będzie oznaczało, że obwód tym bezpiecznikiem zabezpieczony pobiera prąd i wtedy już będziesz wiedział dokładniej, gdzie szukać dalej.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 20:50   #9
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Smile Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

[QUOTE=darmodziej;1324284]Skoro masz miernik, to już połowa sukcesu, pytanie tylko, jaki to miernik.


Miernik mam taki: http://www.rtv.megasam.info/images/miernik_1.jpg

Ps.Ale sprawdzę to dopiero w sobotę ponieważ teraz idę 4 dni do pracy na dzień. Odezwę się w sobotę jak sprawdzę. Jakiekolwiek pytania codzienne będę na forum. :-)

Dzięki Paweł
koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 21:18   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,102
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

No to mamy pełną jasność. Podłącz czarny (ujemny) kabel do gniazda oznaczonego COM, czerwony (dodatni) do gniazda 10ADC, pokrętło ustaw na 10A i do dzieła. Zakresu nie zmieniaj, bo następny jest dużo mniejszy, (200mA, czyli 50 razy mniej) a u Ciebie spodziewam się kilku amperów.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.